איך תהפוך כל משאלה למטרה אמיתית וברת השגה – 8 הטכניקות המעשיות שבהן משתמשים האנשים (וההורים)המצליחים ביותר-חלק א

מתנה לחג!! החלטתי ללמד אותך את 8 הטכניקות הנפלאות שבהן משתמשים האנשים (וההורים) המצליחים ביותר ,זהו מתכון נפלא ,פשוט ומעשי ליצירת שינוי אמיתי ולשנה נפלאה

.

כמובטח צרור טכניקות ריחני ונפלא- מתנה לחג

.

!לקראת השנה החדשה החלטתי לשמח אותך עם מתנה שיש בה ערך אמיתי והכנתי במיוחד עבורך ,מאמר שילמד אותך איך להפוך את השנה החדשה לנקודת מפנה בחייך.

.

בפוסט האחרון, שכתבתי,לימדתי אותך את 4 הצעדים היסודיים לשינוי אמיתי ,כל שינוי שאת/ה מייחל/ת לו בחייך ,והבטחתי לך שבפוסט הבא אתן לך במתנה את החלק השני ,בו אלמד אותך 4 טכניקות למימוש השינוי  -"המתכון להגשמת החלום".

.,

הבטחתי רק 4 אך החלטתי להפתיע אותך בלא פחות מ-8 טכניקות, טכניקות הכי טובות שאני מכירה להצלחה, שילמדו אותך איך תהפוך כל משאלה שלך למטרה אמיתית וברת השגה – מדובר ב- 8 טכניקות מעשיות נפלאות שבהם משתמשים האנשים המצליחים ביותר.

אני אישית משתמשת בכל אחת ואחת מהטכניקות האלו כבר שנים ובעזרתם אני מחוללת שינויים אדירים בחיי  ,את הטכניקות האלה אני מלמדת גם את לקוחותיי והם מוכיחות את עצמן ככלים עוצמתיים ויעילים באופן בלתי רגיל.

אחת ל 3-4 ימים אשלח אליך צרור טכניקות מתוך סדרה מיוחדת זו  ,בזה אחר זה- אותם אני נותנת לך באהבה ובחפץ לב , כי ההצלחה שלך באמת חשובה לי (ואני מבטיחה שבסיום אתן לך לינק מיוחד המרכז את כל הטכניקות כולן כדי שתוכל לשמור לעצמך ולשוב ולקרוא כל אימת שאת/ה רוצה.

.

וכעת למאמר עצמו

בפוסט הקודם לימדתי את  4 הצעדים היסודיים לשינוי אמיתי:

 • לחלום-מי שחולם,גם משיג.

 • להאמין! – האמונה ,שאני ראוי והאמונה שאני יכול.

 • לראות את מטרה ברור.

.

במאמר זה אלמד אותך 8 טכניקות שהן מתכון נפלא ,פשוט ומעשי ליצירת שינוי אמיתי ולשנה נפלאה.

.

בואו ונתחיל,
1.מה אתה באמת רוצה?

לרבים מאיתנו יש איזשהו שינוי ,שכבר מזה זמן אנו רוצים בו, ביודענו עד כמה הגשמתו תהיה חיובית , תורמת ומשנה חיים עבורנו– רוצים, אך לא עושים דבר כדי להשיגו, שכן למרות רצוננו הכנה, אנו מתקשים להתחיל ולהתניע את עצמנו לקראת עשייה..

האם אי פעם שאלת את עצמך מדוע?

שלב אחר שלב נגלה את הסיבות לכך ואת הטכניקות הדרושות,שיעזרו להתניע אותנו בדרך אל השינוי המיוחל.

.

מוכנים?
ראשית ברר עם עצמך האם זהו אכן באמת הדבר שאתה רוצה להשיג או אולי מאחוריו מסתתרת אמת אחרת. לפעמים משאלה ,שחשבנו שהיא שלנו, מתבררת כתוצר של הפנמת הציפיות של האחרים מאיתנו ,אז בתוך כל הרעש הקשב היטב לקולך האמיתי , למה שליבך רוצה באמת.

“האם בכלל אני רוצה את זה?” –  זוהי שאלת ראשונית ומהותית המחברת אותנו למקור הרגשי והאותנטי שלנו ומעורר בנו בתוכנו את ההתלהבות שהיא כוח מניע חיוני לקראת השגתו בפועל של כל שינוי.

.

לאחר בירור זה יקרו 2 דברים :

- או שתבין באופן ברור וחד משמעי שהמטרה הראשונית זו בדיוק המטרה שאתה שואף אליה

או שתגלה את המטרה האמיתית שבאמת חשוב עבורך להשיג ( -בראוו , גם לזה צריך אומץ וכוח!)-

.

2. האם אתה מוכן לשלם את המחיר?

לעיתים אנחנו רוצים באמת לעשות שינוי ,אנו יודעים שהוא חשוב ומהותי לחיינו אך אנו נרתעים מהמחיר שעלינו לשלם בדרך..

האם אתה מוכן לשלם את המחיר הכרוך בהשגת מטרתך?

שאלה זו תהווה עבורך מדד מצוין למידת המוטיבציה ,המחויבות והנחישות שלך בהשגת השינוי –משום שאתה תזדקק להם! ,שכן כל השגת חלום מתוק ונהדר ככל שיהיה כרוך במאמץ מצדך.

.

מהו המחיר עליו אני מדברת?
כל שינוי גם אם הוא נפלא ומשנה חיים עבורנו ,מאלץ אותנו לזוז מאזור הנוח והמוכר שלנו (כן , גם אם הוא  קשה וכואב! )דבר הכרוך בהשקעת מאמצים אינטלקטואלים ,רגשיים ופיזיים ,בהשקעת משאבים של זמן וכסף ובלא מעט חששות .

הנה, אתן לכם דוגמא על מחיר רגשי, שנדרשתי אני אליו ,לא פעם, בדרך שלי לשינויים מסוימים, שכה רציתי בהם, וידעתי כי מחיר זה הוא צעד מתבקש ,בדרך שלי להגשמת החלום, בדרך שלי אל ההצלחה.

אני בטוחה שמחיר זה הוא מנת חלקם של רבים אחרים שהם נחושים ומחויבים להצלחה,
אני מדברת על המחיר הרגשי ,אותו אנו משלמים, כאשר אנו מתבוננים סוף סוף בעצמנו -בחולשות ,בהפסדים שנגרמו לנו ,בכאב שגרמנו לעצמנו ואולי גם לאחרים  ,במצב הלא מזהיר שלנו -התבוננות בכל אותם דברים שליליים ,שבמשך שנים הדחקנו ומיאנו לראות, כי פחדנו ולא רצינו להתעצב ,אך התנהגות זו היא שפגעה בנו הרבה יותר ,היא זו שפגעה קשה בכוחות ובמוטיבציה שלנו לקום, לשנס מותניים, לשנות ולשפר את חיינו .

.

אז ברור ,שכשאתה מתבונן במה שלא טוב, עולים בך רגשות לא נעימים, אך זהו המחיר הדרוש לך בדרך אל המטרה – כי רק מתוך התבוננות כזו תוכל לקבל את הכוח וההחלטה “שזהו אתה לא מוכן יותר ,ועכשיו אתה עושה הכול כדי לשפר את מצבך ,למרות המהמורות שבדרך, למרות החשש ,אי הוודאות והפחד להיכשל.

.

.

ומה בפוסט הבא?

אנו באמת רוצים בשינוי הזה ,משום שאנו יודעים, שהוא עשוי לשנות את חיינו לבלי היכר, ולתת לנו את הטוב, השמחה והשקט, שאנו מייחלים לו -  א ב ל  המחיר הכרוך בהשגת המטרה מרתיע אותנו.

.

אומרים שכאשר נדע את “הלמה” גם נמצא את האיך (את הדרך להשגת המטרה.)

אז איך נמצא את הלמה?  איך נתגבר על הספקות ועל המכשולים? איך נתגבר על המחשבות השליליות, שחוסמות אותנו ומפריעות לנו בדרך אל השינוי?

ואיך נמצא  את הלהט וההתלהבות, שהם אחד המניעים החשובים ביותר לפעולה לקראת שינוי?

על כך בפוסט הבא ובטכניקות המעולות שממתינות לכם שם.

.

.

כאן למטה יש מקום לתגובות. לאחרונה התעוררה בעיה עם התגובות שהקשתה עליכם להגיב.  אני מודה לכל אלה, אשר הגיבו אליי ישירות במייל האישי שלי – כעת משהבעיה נפתרה תוכלו להגיב באתר- כמו תמיד אמתין בציפייה דרוכה לתגובות שלך -הן מאוד מאוד חשובות לי ..

כמו כן למי שאהב ונתרם מן המאמר אשמח שתלחצו על ה- LIKE

.

תודה ושנה טובה
אילנה

About אילנה חיון-צדיק

אילנה חיון-צדיק|סודות ההורות הטובה גילאי + 10-18 - מלמדת הורים צעד אחר צעד את כלים המופלאים של התקשורת הבריאה וגידול מתבגרים מוצלחים ומשתפי פעולה אילנה חיון-צדיק | "הורות טובה למתבגרים" , מומחית לגיל ההתבגרות :טיפול במתבגרים והדרכת הורים – צלצלו עכשיו 0545-798599
This entry was posted in אימון להורים, צמיחה והתפתחות אישית and tagged , , . Bookmark the permalink.

אשמח לקבל את התגובה שלך בפייסבוק, תודה.

6 Responses to איך תהפוך כל משאלה למטרה אמיתית וברת השגה – 8 הטכניקות המעשיות שבהן משתמשים האנשים (וההורים)המצליחים ביותר-חלק א

 1. נגה says:

  כתבת היטב, בהיר וברור
  ההתבוננות פנימה שעליה דיברת נחוצה , אין ספק , על מנת לעשות שינוי
  המחיר הזה שעליו דיברת, גם הוא ברור לי.
  כאשר מדובר על ההורות שלי. קל לי יותר . שם אני רואה את מה אני רוצה. מה המטרה ההורית שלי. שם אני מוכנה לשלם מחירים גבוהים. שם יכולתי בדרך של הדרכה הורית , להתמודד עם מה שלא טוב.
  כאשר מדובר על תחומים אחרים בחיים, קשה לי הרבה יותר. קשה לי כבר בצעד הראשון. הצעד בו אני צריכה למצוא את מה שאני באמת רוצה.
  אני משקיעה ימים ולילות לפעמים בקבלת החלטה. על דבר שההשלכות שלו קטנות. ההתעסקות הזאת במה אני רוצה היא סיזיפית
  אין לך איזו מראת קסמים? מראה בה אביט ומייד אדע מה אני רוצה. איזה אופנייים לקנות לעצמי למתנה(אחרי שהחלטתי שאני רוצה אופניים) מה בדיוק ללמוד עכשיו(אחרי שיש לי תקציב והחלטתי לפנות זמן לעניין)
  הגיגים של השנה החדשה
  תודה לך..את מדהימה בעיני.

 2. אילנה חיון-צדיק | הורות טובה למתבגרים says:

  היי נגה, גם את מדהימה
  על איך שאת זורמת עם הדברים הכתובים
  על איך שאת מגיבה אליהם ואליי
  נהדר ולא מובן מאליו .

  אני שמחה שהדברים נוגעים בך-זו בדיוק המטרה.

  לא אין לי מראת קסמים (:

  אני חושבת שכשתקראי את הפוסטים הבאים בנוגע לטכניקות המיוחדות האלה ,התמונה תתבהר לך, ותקבלי תובנות וכלים טובים יותר ומשוכללים יותר שיקלו עלייך בקבלת החלטות מחוייבויות ועישייה בכלל ובנוגע לעצמך.

  שימי לב את מדברת על קושי להחליט בנוגע לדברים שהשלכותיהם קטנות-יש לי משפט בפוסט שאומר אם את רוצה לשנות -קומי ועשי זאת! (משהו ברוח זאת) ובוודאי שכמדובר בדברים שההשלכות שלהם קטנות.
  פשוט קומי ועשי, בלי לחשוב הרבה- עצם העשייה וההחלטה והשליטה שאת לוקחת על חייך יתנו לך הרגשה נהדרת
  וגם מותר לטעות ולהתחרט -את יודעת?
  שום אסון לא יקרה
  ואף אחד לא יביא אותך למשפט על זה

  אוהבת

  אילנה

 3. ענת says:

  היי לכולם,

  גם אני רוצה לשתף. אחרי הכל הנייר סופג הכל ותמיד אפשר למחוק בלחיצת מקש קטנה.
  מזה כשלוש שנים אני כותבת תיזה. מדי שנה אני משלמת על קורס נוסף (והוא יקר) ומבטיחה לעצמי להתיישב ולהשקיע זמן, מחשבה, יצירתיות בתהליך הכתיבה. והנה….הופ!!!
  עברה לה עוד שנה שבמהלכה הצלחתי להשלים רק פרק אחד בסקירה הספרותית. יש לי הרבה “תירוצים”-כולם מוצדקים ונכונים אבל אני יודעת שמשהו פשוט עוצר אותי. תמיד חלמתי להשיג השכלה, לרכוש תואר שני..חיכיתי לזמן המתאים. והנה, פה לידי, ערימות של ספרים, ניירת מאמרים, שולחן נוח, מחשב משוכלל…כל התנאים הבשלים והנכונים. אני פשוט לא מוצאת את הכוחות, את התעוזה, את ההוצאה לפועל של החלום. אני מיוסרת, מאוכזבת, אולי אפילו עצובה וחסרת אונים. ככה שבועות, חודשים ושנים.
  ובגלל התיזה אני לא עושה כ ל ו ם. לא נפגשת עם חברות, לא רואה סרטים, לא קוראת, לא רוקדת, לא עוסקת בספורט…לא חיה. מוותרת על הכל למען השגת המטרה, אך לא מצליחה להשלים אותה. לפני מספר חודשים לקחתי עזרה בתשלום במטרה “להניע” את הכתיבה ועדיין…שום כלום. העגלה הזאת כנראה מסרבת לנוע. תקועה כאילו מישהו תקע מקל בגלגלים.
  מה תוקע אתכם? מה מעכב אתכם להשיג את המטרות שהצבתם לעצמכם? ויותר חשוב…איך יוצאים מזה?.
  מתסכל.
  אם למישהו יש רעיונות או חוויות דומות אשמח לשמוע.

  ענת

 4. אילנה חיון-צדיק | הורות טובה למתבגרים says:

  היי ענת כתבת, הרגשתי את הדברים יוצאים מהלב , יוצא משם הרבה תיסכול
  לדעתי פה בדיוק את צריכה לעצור ולשאול את עצמך את השאלה הראשונה: האם אני באמת רוצה את זה ,יכול להיות שתמיד חלמת על תואר שני וכשהיגעת לכך, הבנת שזה פחות רלוונטי וזה כבר לא חלום- מותר להתחרט ,זה בסדר
  חישבי מה עוצר אותך ,אולי שוב כי החלום התיישן והפך ללא רלוונטי אולי כי הבנת ,שאת לא מוכנה לשלם את המחיר -וזה גם לגיטימי – בוודאי לא המחיר הקשה שאת מתארת
  אולי החלטת על השכלה גבוהה ,לא באמת כדי ללמוד ולהתפתח, לא באמת כי זה מה ,שליבך חפץ ואוהב, אלא כדי שהוא ישרת לך איזה צרכים מסוימים, כמו חיזוק הדימוי העצמי או "להראות טוב יותר ,משכילה יותר, עומדת בתחרות יותר בעבודה בעיני חברותייך וועוד..

  אולי כשכבר הגעת "לחלום רק אז הבנת, שזה לא בדיוק החלום שלך .
  אם את מדברת על כל כך הרבה קושי והחמצה בחיים ומחירים כל כך גבוהים (נשמע שאת בכלל לא חיה ומחמיצה כה הרבה ממה שאת אוהבת)זה לא נשמע שזה חלום שבא מהלב.

  נשמע שהלימודים עושים לך רע , את אומרת "שאת לא חיה"- זה לא נשמע , לא חלום ולא משאלה ולא משהו שאת באמת באמת רוצה בו – זה נשמע כאילו זה משהו שאת לא רוצה לעשות אבל חייבת! (למה את חייבת?)
  זה לא נשמע טוב זה לא אמור להיות כך ,זה לא נראה לי חלום אמיתי כזה שאת משלמת את המחיר אבל עושה זאת ברצון!
  מימוש ה"החלום " כפי שאת קוראת לו נראה לי משהו מאולץ וכפוי

  לכן חוזרת להתחלה נראה שאת עדיין בצעד הראשון – עיצרי וחישבי מה באמת את רוצה בחייך לא מה את צריכה , מה נכון ,מה הולם, מה החברות, ההורי,ם הבוס, הבעל אומר (בטח אחרי כל הכסף שהלך על הלימודים) עיזבי הכול וחשבי מה באמת את ורק את רוצה (גם לא מה האגו שלך רוצה )רק מה שהלב שלך רוצה .

  תאמיני לי לא חייבים תואר כדי להרגיש ביטחון עצמי ודימוי עצמי גבוה.
  אם את רוצה להתפתח וללמוד יש קורסים מענייניםמגוונים ומהנים ופחות מפרכים עבורך ובוודאי בלי התזה שקשה עלייך- וזה גם מצויין!
  אפשר תואר שני בלי תזה-
  יש המון אפשרויות פיתח את עצמך ואל תנעלי!
  לדעתי זה מה שכדאיח שתעשי -עצרי וחישבי מה את באמת רוצה לעשות מה סדר העדיפויות שלך תהיי גמישה ויצירתית ותזרמי עם הרעיונות והאפשרויות השונות היה חלום או מה שחשבת שהוא חלום-תואר שני עם תזה וכיום אפשר שזה כבר לא מתאים לך שזה לא משהו שאת באמת רוצה

  ענת- קדימה לעבודה -לחיות טוב ואיך שנכון לך!

  אילנה
  הורות טובה למתבגרים+ 10-18

  • ענת says:

   שלום לך,
   במחשבה שנייה, ברור לי שאני צריכה את התואר השני ואת התיזה להעלאת הדימוי והערכה העצמית. החלק האינטלקטואלי שלי תמיד "פיצה" על חוסרים וחסכים אחרים. אך, עדיין אני רוצה בתיזה בכל מאודי. גם בגלל הערך העצמי וגם מסיבות פרקטיות של פיתוח קריירה וכן מסיבות של תוספת שכר. אני חושבת שהבעיה המרכזית היא שאני חוששת שהיא לא תהייה (התיזה) מספיק טובה. אני רוצה לכתוב תיזה שתשאיר חותם, שיצטטו אותה, שתרחיב את הדעת ותעביר את הפרשנות שלי מתוך הניסיון שלי בעבודה על התחום שבו אני עוסקת. אכן, זוהי תיזה בעלת משקל כבד ביותר. אבל, אני לא אוותר!!!! רק חבל שהמחיר הוא כל כך גבוה. השאלה היא איך אוכל להקל על עצמי ולקצר תהליכים…חבל על הזמן שעובר הרי הוא לא ישוב עוד לעולם. עזרת לי לחדד את הצורך ומניעיו, ברור לי שזו לא רק מטרה קונקרטית אלא סוג של ציון דרך בהתפתחות האישית והמקצועית שלי. אולי אני צריכה להתפשר קצת על האיכות ולא לחפש "לגלות" את העולם. אם היה לי ערך ודימוי עצמי חיובי לא הייתי זקוקה כל כך לתיזה. הבעיה היא שאני לא מצליחה לקבל מספיק "חיזוקים" מהסביבה, מהחיים ואני לא מוצאת את הערך מבפנים. אני כיום כל כך מתוסכלת ואף התחלתי לדרוש את ההערכה מהסביבה אבל לבינתיים אני לא מצליחה לקבל אותה. אני אוגרת הרבה תסכול והרבה כעס על הסביבה ומתאבלת על כך שאולי אף פעם לא אוכל לזכות סוף סוף בהערכה שאני ראויה לה.
   אני חושבת שאת הראשונה שאני משתפת אותה בתחושות הכל כך אישיות האלה. אני מאמינה שאם אתה בן אדם טוב וחיובי החיים מחזירים לך מה שאתה ראוי לקבל מהם. בלי לבקש. אבל כנראה זה לא ממש עובד ככה. כנראה גם צריך לעשות משהו ואני עדיין לא יודעת מה. כיום אני בת 47, הזמן עובר ואני לא בטוחה שיש לי מספיק זמן וכוחות להשיג את אותה הזכות החמקמקה של "להיות ראויה".
   בחשבון הנפש שאני עושה בימים נוראיים אלה, התחושה הקשה הזו אפילו מתגברת. אני חושבת שזה נורא עצוב לחכות כל כך הרבה שנים לזכות של להיות "ראויה" ולקבל הערכה ואהבה.
   אני שולחת לך ברכת שנה טובה וגמר חתימה טובה ומאחלת לך הצלחה בכל, הגשמת המשאלות, בריאות טובה ונחת מהילדים.
   אמן.
   ענת

   • אילנה חיון-צדיק | הורות טובה למתבגרים says:

    היי ענת ,יש לי הרבה מה לומר בעקבות דברייך אך מן הסתם המודל של התגובות מגביל
    בכל מקרה,
    ראשית ,אני מודה לך על שאתה משתפת אותי בתחושות האישיות שלך -אני באמת שמחה על כך,ואני גם חושבת, שאולי כאן זה אפשרי .אני גם חושבת שאולי תחושות אלו יושבות אצלך כל כך הרבה,, שכבר אי אפשר ,ומוכרחים להוציא ולשתף בזה-אז כל הכבוד ,זו התחלה טובה!
    דבר נוסף, ותקשיבי לי היטב! רוב העבודה ורוב האחריות לתחושות השליליות האלה וגם לשיפורן הן בידייך ולא בידי אף אחד אחר !!
    אף אחד אינו נותן לך מקום -את אמורה לקחת אותו.
    אף אחד לא יעריך או יאהב אותך ,אם לא תרגישי כך את כלפי עצמך.

    דימוי העצמי, הערכה עצמית ,ביטחון העצמי -נבנים מעוד הרבה דרכים ואולי טובות יותר והולמות יותר מאשר לימודים ואת נשענת ונסמכת על הלימודים יותר מידי ורק עליהם -מדברייך נראה שזה לא עוזר הרבה.

    בעבודתי אני כל הזמן עובדת עם לקוחות על התפתחות אישית וצמיחה של כוחות וכישורי חיים -תוכלי לראות בעדויות איזה תהליכים עוברים הלקוחות שלי -זה זה מגיע להם זה מגיע לכולם וזה מגיע גם לך -את בעצמל אותמרת חיים רק פעם אחת!
    מגיע גם לך ענת -לחזק את מה שחלש, ולהעצים כוחות ,יכולות ומיומניות ואת תראי איך הכול הכול משתנה ומשתפר – זה אפשרי !! אין ליספק שבתנאים הנכונים, את תתחזקי ותפרחי אני רואה זאת כל הזמן בעבודה השוטפת שלי .

    בהמשך אני מתכננת סדנה /קורס להתפתחות אישית להורים ואז הורים יצאו נשכרים מכאן ומכאן- כל מה שתפתחו ותחזקו ישליך על חייכם באופן אישי בהבטים השונים של החיים וגם כמובן ישליך על תיפקודכם כהורים(הורה מפותח קל לו יותר וסיכויי התפתחות והצלחת ילדו גדלים הרבה יותר.

    ענת יקירתי ,ראשית אני מאחלת לך חג שמח ואת בוחרת החג הזה לשמוח!
    אני מאחלת לך שתאהבי את עצמך מספיק כדי להחליט שהשנה את הולכת לעשות בשביל עצמך ,שהשנה את הולכת ליצור שינוי אמיתי בחייך ,להגשים חלום -כזה שיעשה אותך מאושרת יותר בחייך – ולנקוט באמצעים המתאימים שיובילו אותך לשם.

    הלב שלי איתך ואני שולחת לך חיבוק ואהבה
    אילנה

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>