קצת על עצמי

קצת  עלי ואיך בכלל הגעתי לטיפול במתבגרים,צעירים  ולהדרכת הורים

שמי אילנה חיון-צדיק ואני מטפלת במתבגרים (גילאי +18- 10) ומבוגרים ומדריכת הורים כבר למעלה מ-20 שנה.

טיפול, אימון והדרכות הורים הם בשבילי יצירת אומנות  ומלאכת מחשבת. לעיתים זהו אתגר קשה אך מופלא ומספק מאין כמוהו . העבודה הטיפולית והאימונית והדרכת הורים הם אהבתי הגדולה ויש להם חלק מהותי באושר ובסיפוק שלי בחיים.

אבל לפני שנמשיך אני רוצה לקחת אתכם, לרגע , אחורה בזמן – כדי שתכירו אותי קצת יותר באופן אישי וקצת על החומרים מהם צמחתי

אחורה בזמן…כשהייתי ילדה ונערה -   כן,   זמן רב עבר מאז….

ילדותי – פסיפס לא מאוזן של חוויות טובות והרבה חוויות שליליות וכואבות, קשיים ומצוקה המהולים בעליצות, בשמחת חיים ובחיוניות של ילדים.

ואז …..גיל ההתבגרות ……..הכול התפרץ בתוכי .

הייתי נערה מופנמת ובודדה , וכשבפנים הכול סער וגעש -כלפי חוץ העמדתי פנים ,שאני חזקה ושהכול בסדר.

בבית הכעסים והקונפליקטים הובילו ,כפי שקורה הרבה פעמים, לאווירה קשה, מחלישה והורסת.

ואז הבטחתי לעצמי שכשאגדל אטפל בעצמי ,אלמד טיפול ואעזור לאחרים- וכך היה! המסלול הזה סומן אצלי כמטרת חיים!


במהלך השנים בניתי את עצמי בהדרגה, בעבודה קשה ובאופטימיות אדירה ,

במהלך השנים דרך חוויות חיי ודרך הטיפול שעברתי בעצמי, דרך הלימודים האקדמאיים ,דרך קורסים והשתלמויות מקצועיות שלקחתי , דרך השתתפות בסדנאות ומתוך אינספור ספרים, הרצאות והדרכות ודרך הפרקטיקה והניסיון המקצועי המצטבר – רכשתי כלים וידע רבאשר חוללו שינוי דרמטי בחיי ואשר מחוללים פלאים כל פעם מחדש גם בחייהם של המטופלים שלי -מתבגרים (+10-18) מבוגרים וכמובן הורים.


השכלה וניסיון מקצועי
אני בעלת תואר ראשון
בעבודה סוציאלית מטעם אוניברסיטת בר- אילן וכן בעלת תואר ראשון נוסף בחינוך במסלול טיפולי של קידום נוער בנוסף אני בעלת תואר שני בתראפיה בהבעה ויצירה (תראפיה אקספרסיבית) מטעם ,אוניברסיטת לסלי – בוסטון ארה"ב.

במהלך 20 שנות עבודתי ויותר פגשתי מקרוב מאות ואולי אלפי בני נוער ,מבוגרים והורים למתבגרים ,טיפלתי וייעצתי מכל זווית אפשרית ובשלל בעיות גיל ההתבגרות : בעיות ביחסים ותקשורת בין הורים למתבגרים,קשיים רגשיים ,חברתיים והתנהגותיים, יחסים בין המינים (אהבה ומין), נשיות ,סגנונות בילוי ,בי"ס ,סמים ואלכוהול בגיל ההתבגרות, בעיות אלימות ואלימות מינית והגנה מפניהם, הכנה לקראת הגיוס לצבא וחיפוש עצמי לאחר הצבא ועוד ועוד ועוד…

במשך שנים ארוכות אני מטפלת ומדריכה הורים בבעיות פשוטות יותר ובבעיות סבוכות ומורכבות מאוד, אני מטפלת באופן פרטני, קבוצתי ומייעצת לאנשי מקצוע.

וכן יש עוד פרט חשוב עלי ,אני מומחית בטיפול בנושא אלכוהול וסמים ל(פחות  11 שנות עבודה בשטח + השתלמותות וקורסים בתחום) .

.

מילה אישית להורים / איך נשפר את חוויית ההורות שלנו ואת הצלחתנו כהורים?
ההורות היא תפקיד  תובעני ,קשה ולעיתים נדמה ככפוי טובה – לא אטעה אם אומר כי ההורות היא המקצוע הכי קשה בעולם.

ההורות למתבגרים היא אתגר קשה במיוחד והתרבות וסגנון החיים בימנו על  המתירנות, הטכנולוגיה ,האלימות ,הסמים האלכוהול , ועוד ועוד ,שבהם – רק מעצימים את החרדה ,הבלבול והקושי: והופכים אותה  לעוד יותר קשה.

תקשורת בריאה עם מתבגרים היא מלאכה לא פשוטה אך היא הכרחית -היא כלי מפתח חשוב ביותר שראוי לכל הורה ללמוד אותו  ,היא המפתח להצלחתם של ילדנו ועתידם,היא המפתח לאושר ולאיכות החיים שלהם, שלכם ההורים ושל המשפחה כולה.

כמי שכבר עשתה שינוי ענקי בחייה וכמי שמלווה מזה למעלה מ- 20 שנים בני נוער, צעירים והורים רבים לשינוי ולהצלחה גדולה, אני יודעת בביטחון גמור שהשינוי הוא אפשרי ושגם אתם יכולים. אני יודעת בדיוק איך זה עובד ואני רוצה לתת את הכלים ואת הידע הרב שברשותי לכל הורה ומתבגר המעוניינים בכך.


ככל שנקדים ונרכוש ידע וכלים בהתמודדות עם מצבי חיים בעלי סיכון אליהם חשופים ילדינו המתבגרים נוכל להגן עליהם ובעיקר ללמדם להגן על עצמם.

וככל שנלמד את שיטת התקשורת הבריאה עם מתבגרים- כך תהליך התפתחותם יהיה מוצלח יותר והצלחתם בחיים מובטחת, לכן אני מלמדת הורים איך שינויים קטנים בגישה ובתקשורת מביאים לשינויים גדולים ביחסים בין הורים ומתבגרים ותורמים באופן משמעותי להצלחתם ולאיכות חייהם.

השרותים שאני מציעה להורים
הורים מקבלים ממני הדרכה, ליווי, תוכניות, הרצאות, סדנאות וכלים על מנת שיוכלו צעד אחר צעד להטמיע ולהשתמש בכלים המופלאים של התקשורת הבריאה, כדי לפתח את אישיותם של ילדיהם (עצמאות , אחריות,ביטחון עצמי, יכולת עמידה בלחצים ובלחץ חברתי ועוד)  וכן לתת לעצמם רוגע ,נחת ואושר ולילדיהם את חייהם, עתידם והצלחתם כמתנה.

ליצירת קשר

ליצירת קשר 054-5798599

צור קשר דרך דואר אלקטרוני

.

אילנה
הורות טובה למתבגרים גילאי + 10-18

.

 

 

2 Responses to קצת על עצמי

 1. ת.ט. says:

  מה עושים עם מתבגר חכם וחצוף (כנראה שזה הולך ביחד או לפחות כך זה אצלי) שחי אצלי (אמא)
  ועם משפחתו החדשה הכוללת גם אחים קטנים.
  אני מרגישה:
  א. שכל ההשקעה שלי בו יורדת לטימיון כאשר הוא מבלה עם אביו.
  ב. שהילד "מקלקל" לי את החינוך של האחים הקטנים.
  האמת זה קצת יותר מורכב מהניסוח שלי כאן, אבל אשמח לתגובה ולאפשרויות אחרות.

  תודה

 2. אילנה חיון-צדיק says:

  שלום ת.ט יקרה
  שאלך לצערי מאוד כללית
  אם תפרטי יותר אולי אוכל לענות לך ולתת לך מס טיפים

  יש לי אלייך כמה שאלות
  למה את מתכוונת שאת אומרת חצוף?
  איך ילדך מרגיש במשפחה החדשה- הרגשתו יכולה להיות גורם משפיע על התנהגותו- האם דיברתם על המצב החדש? ההאם שיתף אותך איך הוא מרגיש וכו?- חשוב לעשות זאת

  יש לבדוק האם משהו מפריע לילד שלך והוא מדבר את רגשותיו דרך התנהגותו "החצופה" או שזו חוצפה שאופיינית למתבגרים ולכן יש להגיב בהתאם ונכון
  אני חושבת שנחוץ מאוד לך ללמוד את נושא גיל ההתבגרות ותקשורת בריאה עם מתבגרים . אני מברכת אותך על כך שאת מבקשת ייעוץ ואפעלו כבר הורדת את המדריך לתקשורת בריאה עם מתבגרים במתנה, קראי אותו בסבלנות – יש בו ידע וכלים שהם אוצר לכל הורה למתבגר
  כמו כן חשוב להמשיך וללמוד תוכלי לשוטט באתר שלי לקרוא מאמרים , תעזרי בחיפוש למעלה ותרשמי מה שמעניין אותך ותגיעי למאמרים המתאימים כמו כן יש עוד מתנות באתר הרצאות חינמיות וקורס חינמי – בקיצור עולם שלשלם של ידע יקר ערך להורים למתבגרים במתנה.

  אם יש לך שאלות את מוזמנת להמשיך ולשאול , או לחדד את השאלה ששאלת אותי כעת

  אני מאחלת לך המון הצלחה
  אילנה|הורות טובה למתבגרים + 10-18

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>