טיפים מדהימים להתפתחות אישית ולחיים טובים

בדף זה מרוכזות 8 הטכניקות/כלים שערכתי במיוחד עבורכם בתחום ההתפתחות האישית וההצלחה בחיים . אתם יכולים לקרוא כאן באתר או להוריד למחשב שלכם.

על מנת לקבל עידכונים לגבי מאמרים וטיפים חדשים הירשמו לאתר – עם הרשמתכם לאתר, קבלו מידית את "המדריך לתקשורת בריאה עם מתבגרים" כמתנה.

לקראת השנה החדשה רציתי לשמח אותך עם מתנה שיש בה ערך אמיתי ושאותה הכנתי במיוחד עבורך-  החלטתי ללמד אותך את 8 הטכניקות ,שבהן משתמשים האנשים וההורים המצליחים ביותר
זהו מתכון נפלא ,פשוט ומעשי ליצירת שינוי אמיתי ולשנה נפלאה

אז איך תהפוך כל משאלה למטרה אמיתית וברת השגה?

לרבים מאיתנו יש איזשהו שינוי ,שכבר מזה זמן אנו רוצים בו, ביודענו עד כמה הגשמתו תהיה חיובית , תורמת ומשנה חיים עבורנו– רוצים, אך לא עושים דבר כדי להשיגו, שכן למרות רצוננו הכנה, אנו מתקשים להתחיל ולהתניע את עצמנו לקראת עשייה..

האם אי פעם שאלת את עצמך מדוע?

שלב אחר שלב נגלה את הסיבות לכך ואת הטכניקות הדרושות,שיעזרו להתניע אותנו בדרך אל השינוי המיוחל.

.מוכנים?
טכניקה 1- מה אני באמת רוצה?
ראשית ברר עם עצמך האם זהו אכן באמת הדבר שאתה רוצה להשיג או אולי מאחוריו מסתתרת אמת אחרת. לפעמים משאלה ,שחשבנו שהיא שלנו, מתבררת כתוצר של הפנמת הציפיות של האחרים מאיתנו ,אז בתוך כל הרעש הקשב היטב לקולך האמיתי , למה שליבך רוצה באמת.

האם בכלל אני רוצה את זה?

זוהי שאלת ראשונית ומהותית המחברת אותנו למקור הרגשי והאותנטי שלנו ומעורר בנו בתוכנו את ההתלהבות שהיא כוח מניע חיוני לקראת השגתו בפועל של כל שינוי.

.לאחר בירור זה יקרו 2 דברים :
- או שתבין באופן ברור וחד משמעי שהמטרה הראשונית זו בדיוק המטרה שאתה שואף אליה
-או שתגלה את המטרה האמיתית שבאמת חשוב עבורך להשיג ( -בראוו , גם לזה צריך אומץ וכוח!)-

טכניקה 2- איזה מחיר אני נדרש לשלם לשם השגת המטרה  והאם אני מוכן לשלם את המחיר?
לעיתים אנחנו רוצים באמת לעשות שינוי ,אנו יודעים שהוא חשוב ומהותי לחיינו אך אך כשאנו מבררים מהו המחיר שעלינו לשלם בדרך אל המטרה -אנו נרתעים ממנו .

האם אני מוכן לשלם את המחיר הכרוך בהשגת מטרתי?

שאלה זו תהווה עבורך מדד מצוין למידת המוטיבציה ,המחויבות והנחישות שלך בהשגת השינוי –משום שאתה תזדקק להם! ,שכן כל השגת חלום מתוק ונהדר ככל שיהיה כרוך במאמץ מצדך.

.מהו המחיר עליו אני מדברת?
כל שינוי גם אם הוא נפלא ומשנה חיים עבורנו ,מאלץ אותנו לזוז מאזור הנוח והמוכר שלנו (כן , גם אם הוא  קשה וכואב! )דבר הכרוך בהשקעת מאמצים אינטלקטואלים ,רגשיים ופיזיים ,בהשקעת משאבים של זמן וכסף ובלא מעט חששות .

הנה, אתן לכם דוגמא על מחיר רגשי, שנדרשתי אני אליו ,לא פעם, בדרך שלי לשינויים מסוימים, שכה רציתי בהם, וידעתי כי מחיר זה הוא צעד מתבקש ,בדרך שלי להגשמת החלום, בדרך שלי אל ההצלחה.

אני בטוחה שמחיר זה הוא מנת חלקם של רבים אחרים שהם נחושים ומחויבים להצלחה,
אני מדברת על המחיר הרגשי ,אותו אנו משלמים, כאשר אנו מתבוננים סוף סוף בעצמנו -בחולשות ,בהפסדים שנגרמו לנו ,בכאב שגרמנו לעצמנו ואולי גם לאחרים  ,במצב הלא מזהיר שלנו -התבוננות בכל אותם דברים שליליים ,שבמשך שנים הדחקנו ומיאנו לראות, כי פחדנו ולא רצינו להתעצב ,אך התנהגות זו היא שפגעה בנו הרבה יותר ,היא זו שפגעה קשה בכוחות ובמוטיבציה שלנו לקום, לשנס מותניים, לשנות ולשפר את חיינו .

.אז ברור ,שכשאתה מתבונן במה שלא טוב, עולים בך רגשות לא נעימים, אך זהו המחיר הדרוש לך בדרך אל המטרה – כי רק מתוך התבוננות כזו תוכל לקבל את הכוח וההחלטה “שזהו אתה לא מוכן יותר ,ועכשיו אתה עושה הכול כדי לשפר את מצבך ,למרות המהמורות שבדרך, למרות החשש ,אי הוודאות והפחד להיכשל.

עד כאן למדנו ששלושה הצעדים הראשונים בדרך לכל התחלה חדשה ושינוי שאי אפשר בכלל להתחיל בלעדיהם הם:

  • מה אני רוצה באמת?
    • מהו המחיר שאני נדרש לשלם עבור השגת המטרה?
      • והאם אני מוכן לשלם את אותו מחיר?

אתם מבינים בוודאי ששאלת "עד כמה אני מוכן לשלם את המחיר לשם השגת החלום? משמש גם  אינדיקטור מצויין לרמת המוטיבציה האמיתית שיש לכם לפעולה וליצירת השינוי.

.ואם תאמרו " אנו באמת רוצים בשינוי זה ,משום שאנו יודעים עד כמה הוא  עשוי לשנות את חיינו לבלי היכר ולתת לנו את הטוב, השמחה והשקט, שאנו מייחלים לו – אבל כן , המחיר הכרוך בהשגת המטרה מרתיע אתנו"

במקרה כזה אשיב כי אם המחיר עוצר מבעדנו מלהשיג את מטרתינו כי אז הסיבות בגללן אנו רוצים בשינוי אינן מוצקות ומשכנעות דיין כדי להתניע אתכם לקראת פעולה ולכן בשלב זה יש לחזק את אותן סיבות ואו למצוא סיבות נוספות .

בואו נראה איך עושים את זה,

.יש משפט חכם שאומר:"אם יש לנו את ה”למה” אנו  נמצא גם את ה”איך "(את הדרך להשגת המטרה.)

אז איך נגלה את ה"למה" ונעצים אותו?  ,איך נתגבר על הספקות ועל המכשולים? איך נתגבר על המחשבות השליליות, אשר חוסמות אותנו ומפריעות לנו בדרך אל השינוי (ומי לא מכיר אותן ,את המחשבות השליליות, הזדוניות שלנו ?: ” זה גדול עליך ..אתה בטח תכשל …זה לא ילך… ניסתי פעם, זה לא הלך.. אני מכיר את עצמי, זה לא בשבילי … אין לי שום מושג בזה ..אני כבר מבוגר .. אין לי כסף עכשיו..” וכך הלאה.….)

איך נמצא  את הלהט וההתלהבות, שהם אחד המניעים החשובים ביותר לפעולה לקראת שינוי?

.הנה אלמד אותך 3 כלים אפקטיביים וקלים ליישום , שלמדתי בעצמי ושהוכיחו את עצמם ככלים מנצחים באופן יוצא מן הכלל, אך לשם כך תזדקק/י לדף וכלי כתיבה- זכור/י ,לכתיבה יש אפקט חזק ומקדם ביותר במימוש השינוי, וכל המצליחים הגדולים מתכננים וחושבים על גבי נייר.

.טכניקה 3  -עוררו את הלהט ,את הבערה- כי הם המניע לפעולה בדרך שלנו אל ההצלחהבלי הלהט יהיה מאוד קשה להתחיל ולעשות.

הלהט והתשוקה לדבר ,הם אלה אשר נותנים לנו את הכוחות ומניעים אותנו הלאה לקראת שינוי ,הם אלה אשר דוחפים אותנו להתחיל ללכת בדרך האתגרית ולהמשיך בה עד שנגיע לתוצאה.

.

להלן הכלים שיעזרו לכם למצוא את הבערה הפנימית ואת ה-Passion שיניע אתכם לפעולה

א.עשו רשימה מפורטת של כל הדברים הרעים והקשים שבגללם אתם רוצה לעשות את השינוי ,כתבו ותארו את המצבים הכואבים ואת ההפסדים שאתם חווה כיום כתוצאה מהשארות באותו מקום.

ב.לאחר מכן עשו רשימה מפורטת של כל הדברים הנהדרים, שתקבלו כתוצאה מהשגת המטרה שלכם ,כתבו בבירור ותארו את השינויים החיוביים ,שיתרחשו בחייכם לאחר שתשיגו את המטרה

ג.קראו את הרשימה הזו שוב ושוב, שננו אותה בראשכם והוסיפו לרשימה עוד ועוד סיבות (זוכרים?- ממש לכתוב אותם!).

.זכרו,ככל שתהיינה לכם סיבות רבות יותר ומשכנעות יותר להשגת המטרה, כך תהיה לך מוטיבציה גבוהה יותר ועוצמות, שבעזרתם לא יהיה כוח שיוכל לעצור אתכם בדרך להשגת המטרה.

.

כעת אלמד אתכם טכניקה פשוטה, מעשית ואפקטיבית מאוד, שתלמד אותנו איך להתגבר על כל שינוי/משימה שנראית לנו גדולה ומפחידה  ( ) : ואיך להפוך אותה להרבה יותר קלה עבורנו.

טכניקה 4-עבדו על רשימת הפעילויות שלכם לפי השלבים הבאים

א.קחו עט ונייר והכינו תוכנית/רשימה מפורטת בה תכתבו את כל הפעילויות, שתצטרכו לעשות על מנת להשיג את מטרתכם.

ב. כעת דרגו אותן לפי סדר חשיבותן לקידום מטרתכם ולפי מיקומן בזמן (מה יש לעשות תחילה ומה אחר כך.)

אני באופן אישי כותבת בהתחלה באופן אסוציאטיבי את כל הפעילויות, העולות בדעתי ,שאזדקק להן בדרכי אל המטרה . בנוסף אני הולכת עם הדף במשך כמה  ימים ובכל פעם שצץ במוחי עוד רעיון טוב לפעולה ,אני מיד רושמת גם אותו, כך אני עושה עד למיצוי העניין,  ורק אז אני מתחילה לסדר ולדרג את הפעילויות הללו לפי חשיבותן ומיקומן בזמן.

ג.זהו ורשמו מה מבין הפעילויות תוכלו לעשות בעצמכם וללא עזרה ואלו מהן תזדקק לעזרתם של אחרים בדרך להשגת מטרתך.

-אגב, יתכן שכאשר תעלו אותם על הכתב תיווכחו לגלות, שחלקם פשוטים יותר ופחות מאיימים משחשבת קודם.

טכניקה 5- פרקו את המשימה לחלקים קטנים -צעד ועוד צעד, אוסף של צעדים ופעולות, שיקחו אתכם אל המטרה.

זכרו “עץ אדיר גדל מנצר קטנטן .
מגדל דירות בן תשע קומות מתחיל מתלולית עפר
.
ומסע בן אלף מילין מתחיל בצעד אחד” (פתגם סיני
) .

לעיתים השינוי נראה לנו גדול ומפחיד ,לעיתים המטרה נראית קשה מידי ואז אנו נוטים לדחות אותה, לכן דרך פשוטה ויעילה היא לחלק כל משימה/מטרה  לחלקים קטנים – וכך, מתקדמים עקב בצד אגודל שלב אחר שלב – בהדרגה אך בהתמדה עד לניצחון.

כך נחוש גם שאנו מצליחים  להזיז דברים בחיינו, דבר שיינטע בנום תחושת ביטחון עצמי ,תחושת מסוגלות  ומוטיבציה להמשיך.

.וכעת לטכניקה הנוספת ,שהיא אחד הכלים מחוללי השינוי ומקדמי ההצלחה העוצמתיים ביותר ,שבהם אני משתמשת באופן הולך וגובר -"הדמיון המודרך"  – אני בטוחה שכשתלמדו להשתמש בו – אתם תופתעו לגלות כמה רחוק אתם יכולים להגיע בעזרת

טכניקה 6- סגנון חשיבה חיובי  ודמיון מודרך
חשיבה חיובית מוסיפה מרץ ומוטיבציה ואילו חשיבה שלילית מרפה ידיים ומגבירה את חוסר האונים.
בד"כ אנו חושבים בדימויים .כשאנו עומדים בפני משימה, שנראית לנו גדלה ומאיימת אנו רואים אותה  בדמיוננו כסרט שלילי בצבעים מלאים וחדים . לסרט זה יש השפעה עוצמתית על מציאות חיינו וכל מה שאנו מדמיינים בראשנו בסופו של דבר יתרחש בפועל .

נניח שאתה רוצה לשוחח עם ילדך על היעדרויותיו החוזרות ונשנות מביה"ס – אם תדמיין עצמך מתרגש מאוד, עצבני ומתוח ,שוכח את מה שעליך לומר, אם אתה מדמיין אתכם רבים וצועקים זה על זה – קבעת עובדות! זו המציאות אשר תתרחש בפועל!

התכנות העצמי פשוט יפעל והשיחה לא תצליח, בדיוק כפי שחשבת!

אתם מבינים כמה עוצמה יש לחשיבה חיובית או שלילית וכמה עוצמה יש לסרט אותו אנו רואים בדמיוננו?

כעת נשאל שאלה הגיונית מאוד- אם החשיבה השלילית  המדומיינת בראשנו היא כה עוצמתית ומשפיעה על המציאות שלנו- מדוע אם כך לא נהפוך את היוצרות ובאופן מודע ומכוון נדמיין בראשנו תסריט חיובי ?

ולמי ששואל ,כן בהחלט ! אנו יכולים לשלוט על סגנון החשיבה שלנו ואנו יכולים לקחת שליטה ואחריות על הסרט אותו אנו בוחרים להקרין על מסך מוחנו .

פשוט דמיינו את ההצלחה,
ראה עצמך בדמיונך שוב ושוב כיצד אתה שופע ביטחון עצמי ,נינוח וענייני בשיחה עם ילדך ותופתע לגלות עד כמה השיטה הזו יעילה שם ולכל דבר שאתה רוצה בו..

דמיון מודרך זו שיטה רבת עוצמה המיושמת בתחומים רבים והיא מצוינת גם כדי להניע אתכם לפעולה.

בעת שאתה עושה דמיון מודרך ראה את מטרתך כאילו היא כבר קיימת, דמיין את המצב בו אתה נמצא לאחר שכבר השגת את מטרתך ,דמיין זאת בפרוטרוט ובמלוא החושים(מה אתה רואה, מריח, חש, טועם, וכך הלאה)

בכל הזדמנות צפה שוב ושוב בתמונה הזאת בראשך וראה אותה בבהירות ,חדה וברורה  ,באופן כזה שתצליח להפוך אותה מהר יותר לחלק מחייך.

כשתראו את עצמכם בדמיונכם באופן ברור וחד ,כמה צעדים קדימה כבר בתוך המציאות שאותה אתם רוצים להשיג -תחושו כוח אדיר ומוטיבציה להמשיך בדרך אל ההצלחה.

דמיון מודרך הוא אחד הכלים הכי אפקטיביים ועוצמתיים שאני מכירה ליצירת שינויים והגשמת משאלות ,ובאופן אישי הוא תמיד מוכיח את עצמו בצורה מעוררת התפעלות- נכון ,זה דורש  תרגול ומיומנות אך ברגע שרוכשים אותה -הכלי הופך לחלק ממך ואתה יכול להפעילו באופן אוטומטי כמעט , (בהמשך ,אני מתכוונת ללמד את מי שירצה מבניכם את הכלי הנהדר הזה

.

טכניקה 7- כעת הגיע הזמן לגלות את הטכניקה החכמה שאף מצליחן לא יכול בלעדיה: "קיצור תהליכים מתוך למידה מאחרים"- כל כך פשוט כל כך נפלא!

מי עוד רוצה להקל על עצמו את החיים,לקצר תהליכים ולהביא לעצמו תוצאות מהירות יותר?

ומה מאחל לעצמו הורה לקראת שנה חדשה?

ובכן…  יותר הצלחה בחינוך ילדינו…… יחסים חיוביים ובריאים  יותר איתם..אנו רוצים שהילדים יצליחו בחיים ..שיהיו מאושרים… ולעצמנו -נחת וסיפוק גדולים יותר…. יותר זמן פנוי!

כל אחד, והאיחולים שלו לעצמו – אך יש דבר אחד שגיליתי בעבודתי עם הורים והוא – הרצון שיהיה להם קל ופשוט יותר,פחות מסובך ומייגע, שלא כל דבר יבוא להם בקושי.

אנחנו מחפשים דרכים לעשות את חיינו וחיי ילדנו קלים יותר , אנו מחפשים שיהיה לנו פשוט יותר , בעל תוצאות מהירות יותר ועם כמה שפחות מאמץ.

איך עושים זאת?  איך הופכים את חיינו האתגריים  ומלאי ההתמודדויות לחיים קלים, פשוטים ונוחים הרבה יותר ?

הנה תשובה שנראית אולי קצת "משונה":  לומדים מאחרים.

גם לי היא נראתה כך בעבר. לקח לי זמן (רב מידי לצערי!) להבין שאני טועה, כשכל אותו הזמן האחרים עוקפים אותי ואני משתרכת אחריהם בקושי ומביטה בהם בקנאה ,איך הם מתקדמים בקלילות, איך להם הכול, איך שהוא ,יותר קל ופשוט וזורם ,איך טוב להם.

לקח לי זמן לגלות את הסוד .

והבנתי שאני צריכה בסה"כ לשנות גישה ושהתנהגותי עד כה הייתה בעצם מוטעית מן היסוד (ובלחש אומר לכם שהיא הייתה גם מטופשת וילדותית ,סיזיפית וחסרת ערך).

רק בשנים האחרונות עשיתי צעד משמעותי בהם הפכתי את חיי לקלים, פשוטים ובעלי תוצאות מהירות יותר.

והתהליך הוא פשוט למדי – אם יודעים את הדרך.

כשאני חושבת על התפיסה שלי באותם ימים ועל התנהגותי באותן שנים , אותה תפיסה והתנהגות של "הכול לבד והכול בעצמי " אני מנסה לחשוב מה זה היה ?  להבין מניין הגישה הכול כך מוטעית הזו צמחה? מה חשבתי לעצמי אז לעזאזל ,שכל כך נשביתי ב"קסמו" של ה"לבד"  וטבעתי עמוק בתוכו?? מה רציתי להוכיח??

שאני חזקה
שאני חכמה?
שאני גדולה?
שאני יכולה לבד?
שלהיעזר זה לא יפה, זו חולשה?
שזה ענייני  האישי ולא עניינם של אחרים?
אני יודעת הכל?
שאני צריכה למצוא את כל התשובות בעצמי?
שאני צריכה לעשות הכול בעצמי,אחרת זה לא שווה?

מחשבות, אלה הורים יקרים, מייצגות תפיסות מיושנות , מוטעות, מופרכות ואפילו מסוכנות!! והן בדיוק אלה, אשר מאמללות אותנו ,מקשות ומסבכות את חיינו.

למה לבד??
לפני זמן מה הגיעה אלי לקליניקה אימא, שסיפרה על התמודדותה לאורך השנים עם משימותיה הלא פשוטות כאם, שאלתי אותה מדוע הגיעה רק עכשיו? ואחר כך שאלתי : "ותגידי למה כל הזמן הזה לבד? ..למה לבד??–שאלתי זו פרצה סכר של דמעות שמיאן להירגע.

מי כמונו יודע כמה הורות היא תפקיד תובעני ומורכב ,ויותר מכך היא המקצוע הכי קשה בעולם ,אחראי וגורלי.

ולמרות זאת הורים רבים בוחרים ללכת את כל הדרך הזאת לבד ,למרות הקושי והמהמורות שהם מתמודדים איתם, למרות הבעיות ועוגמת הנפש, ולמרות המחירים הכבדים שמשלמים הם עצמם, הילד ולעיתים אף המשפחה כולה.

אני משתהה איך למרות כל זאת הורים רבים אינם  עוצרים כדי לחשוב לשאול

למה לא הולך?
מה אני עושה לא נכון?
מה דרוש לי לשיפור המצב?

..אל תלחצו פול גז בניוטרל
הורים רבים מוציאים המון אנרגיה וזמן –הם עושים הרבה מאותו דבר אעפ"י שלא צומחת להם מכך שום תועלת.

היי, חבל על האנרגיה ועל המאמצים!!

זכרו, יש לנו קיבולת מסוימת ומוגבלת של דברים שאנו  יכולים לעשות, לכן כאשר אנו נאחזים בדברים הישנים והלא מועילים איננו מאפשרים לדברים חדשים, טובים יותר ואפקטיביים יותר לבוא במקומם .

עשו לעצמכם חיים קלים וקצרו תהליכים

כשלא הולך –הפסיקו לעשות את אותו דבר !! עצרו וחישבו

מה אני כול לעשות אחרת ,נכון יותר ,טוב יותר ,קל יותר -בשביל עצמי בשביל ילדיי?

ולאיזה ידע וכלים אני זקוק לשם כך?

במי ובמה אני יכול להיעזר?

ופעלו בלי היסוס לספק לכם זאת!!

כל תפקיד וכל מטרה משמעותית ידרשו מאיתנו למידה חדשה וידע וכלים מוקדמים,
למזלנו יש שפע של אפשרויות והזדמנויות מעולות לקצר לנו את הדרך.

שאלת המפתח וסודם של המצליחים באמת, כל אותם אלה, שקל להם ופשוט להם יותר – זה איך לקצר להם את הדרך בעזרתם של אחרים .

הם רוצים ויודעים להיעזר באחרים ולמנף עצמם על-ידם.

הם  רוכשים השכלה ולומדים מהצלחותיהם של אחרים

הם בעד להעתיק ולחקות אחרים מצליחים .

הם משתפי פעולה עם אחרים וכורתי בריתות

וכתוצאה מכך הם משיגים מהר יותר, בטוח יותר ובקלות רבה יותר את מה שהם צריכים עבורם ועבור ילדיהם

..עשו לעצמכם חיים קלים וקצרו תהליכים -התהליך הוא פשוט למדי וכל אחד יכול

לימדו מאחרים שהצליחו, ממי שיש לו קבלות, לימדו מאנשים שהוכיחו את עצמם ומכלים וידע שכבר נוסו בהצלחה.

קראו ספרים ,שוחחו עם אנשים ,השתתפו בסדנאות ,קבלו ייעוץ מבעלי ידע מתאים ועוד דברים,שאתם רואים לנכון  וקצרו תהליכים !!

גם אני בשנים האחרונות ,וכל הזמן רק יותר ויותר , לומדת המון מאחרים ונעזרת בהם מאוד -אני לומדת מכל מי שאפשר ועד לטובי המלמדים כיום .

זכרו ,מותר לא לדעת ,להיות חלש, מותר לטעות- זה אנושי,  אבל אין צורך ולא נכון להיות לבד ,חשוב להשקיע בהשכלה שלנו כהורים , להתפתח כהורה וכאדם,להיעזר כשצריך

וזה שאתם כאן נכנסים לאתר וקוראים את הפוסטים אומר שגם אתם מבינים ש"לבד" זו לא הדרך.

וטכניקה 8- אחרונה אחרונה חביבה – שימרו על איזון

כדי שכל זה יתקיים באופן חיובי עלינו לשמור על איזון בין משפחה, קריירה ושיפור עצמי.
חשוב שהמטרות השונות שלנו יחיו בהרמוניה זו עם זו שיהיו מתאימות זו לזו ולערכנו הבסיסים.

"איזון היא מילת המפתח"

סוף דבר
אני רוצה לסיים עם חוק ההחזרה,  האם שמעתם עליו פעם?
חוק ההחזרה הוא חוק טבע אוניברסלי איתן כסלע

חוק ההחזרה הוא עובדת חיים שכדאי לכל אחד ואחד מכם ללמוד לשנן אותו ולנצור אותו ולחקוק אותו בתוככם .

זכרו את חוק ההחזרה לעד כי הוא יעמוד עבורכם כמגדלור שמאיר את דרככם ואשר נותן לכם את הכוח לעשות ולהשקיע גם בימים שלכאורה לא תראו תוצאה, אבל התוצאה בוא תבוא .

אני אניח לחוק לדבר בשם עצמו
הנה הוא לפניכם במלוא חוכמתו

שלח לחמך על פני המים כי ברבות הימים תמצאהו

חוק ההחזרה אומר כי כל מה שנזרע ייקצר בבוא העת,
וכי מה שקצרת היום – הוא תוצאה של מה שזרעת בעבר, ומה שתקצור בעתיד – הוא תוצאה של מה שתזרע היום .

חוק ההחזרה אומר שככל שאתה משקיע – כך תרוויח יותר וכי עליך באמת להשקיע כדי לראות תוצאות.
איזה חוק נפלא ,חכם מדהים וכל כך כל כך אמיתי!!

אני יודעת שלעיתים אנו עובדים קשה ומשקיעים וקשה לנו להמתין בסבלנות לתוצאות המיוחלות ,לעיתים אפילו מתגנב בליבנו החשש שמא אנו עובדים לשווא ולא נראה שום תוצאה  -אני רוצה להרגיע אתכם, אין דבר כזה וזה בניגוד לחוק ההחזרה שהוא חוק הטבע האנושי!!

אני רוצה להוסיף ולומר לכם שאף פעם בחיי ,לא אני ולא אחרים שהכרתי ,לא השקענו לשווא -ההיפך הוא הנכון !! אני יכולה לומר בוודאות שלא הייתה פעם אחת שהשקעתי ולא קצרתי את הפירות  ותמיד תמיד כשהשקעתי ,גם בלי להתכוון וגם מבלי לחשוב כל הזמן על התוצאות שאקבל ,הופתעתי מעוצמת הקבלה חזרה.

אני כבר הפנמתי והורגלתי שמשתלם לי להשקיע כי זה מחזיר את עצמו בריבית דריבית – בדיוק על פי חוק ההחזרה

.כולי תקווה שאתם מבינים עד כמה ההשקעה שלכם בחיים שלכם, בהורות שלכם ובילד שלכם היא כה חשובה, מהותית וקובעת גורלות.

אין ספק שתוצאות שכולנו נקבל  תלויות במידת ההשקעה שלנו: אם נשקיע  מעט נקבל מעט ,ואם נשקיע הרבה -נקבל עולם ומלואו.

על מנת להקל עליך את ההשקעה שאתה נדרש אליה כדי שבבוא העת תקצור את הפירות המתוקים שלך הכנתי לך את אוסף ב 8 הטכניקות של אנשים והורים מצליחים -זהו מדור חדש שפתחתי ובו אוסיף במשך הזמן עוד ועוד מאמרים וטיפים להתפתחות אישית ,תקשורת בריאה וחיים טובים אני מציעה לך גם לעקוב אחר מדור האירועים שם תוכל לראות מתי מתקיימות פעילויות שונות בתחות ההתפתחות האישית וההצלחה.

אני מאחלת לךהרבה הצלחה וברכה בחייך

בהצלחה
אילנה

Comments are closed.